Logoga tempel karpidele, kottidele, hinnasiltidele.

25.01.2015
Logoga tempel karpidele, kottidele, hinnasiltidele.

Mõtlesin enda meelest originaalse lahenduse oma pakendite märgistamiseks. Nimelt on mul nüüd oma ettevõtte logoga värviline tempel. Õigemini kaks templit - üks teksti ja teine päikesega. Nendega saan lihtsalt ja kiiresti oma logo lüüa ükskõik millele - paberkottidele, laada hinnasiltidele, kastidele ja karpidele, isegi linasest kangast õmmeldud pakkekotikestele.
Seni olin kuulnud, et eritempleid saab tellida neti teel Hiinast või jumal teab kust. Olen tuhninud ka kohalike templifirmade kodulehtedel, kuid ei hinnakirjadest ega näidiste fotodelt ei näinud ma midagi, mis vihjaks võimalusele tellida oma logoga värvilist templit. Seega jäi esialgu templi tellimine sinnapaika, esimesel aastal tegemist niigi rohkem kui küll, et hoog sisse saada.

Minu meelest on üldse nii mõnegi valdkonna kodulehtede hinnakirjad nagu kosmoseteadus. Võtame näiteks trükiste hinnakirjad. No kui ma tellin endale visiitkaardid või kasvõi mingid voldikud, kas ma peaksin enne teadma, mis vahe on ofset-, siidi-, suru-, foolium- või termosiirdetrükil. Aga just sellised nägid aasta tagasi välja trükikodade hinnakirjad. Kui täna huvi pärast üle vaatasin, olid need inimsõbralikumaks muutunud - hinnakiri koosnes visiitkaartide, suurtrükiste jmt loetelust. Ehk siis tehnoloogia põhistest hinnakirjadest on tänaseks saanud tootepõhised hinnakirjad. Jess! :-)

Milleks siis tempel?

Eelkõige ühtse pakendi loomiseks. Kui tooted on väikesed või vähemasti enam-vähem ühesuurused, tundub oma tootele pakendi loomine veidi lihtsam. Minu tööd on aga enamjaolt üsnagi suured ja väga erinevat mõõtu - suured ja väikesed lapitekid, kandlekotid, kott-toolid ning hulganisti väga erinevas suuruses ja kaalus väiksemaid õmblustöid. Vot siis on vahest tunne, et väiketootjal oma stiilse pakendi loomine või muretsemine on nagu peaga vastu seina tagumine.

Esiteks - igasuguse eritellimuse võib kohe peast minema visata, sest mõistliku hinnaga kogused algavad numbritest 100, 500 või 1000. Ükskõik, kas tellida trükitud pildiga paberkotid või pappkastid vmt. No mida ma teen nende 100 + 100 + 100 erinevas suuruses paberkotiga või kuhu ma panen 1000 pappkasti kandlekottide jaoks, teise 1000 lapitekkide ja kolmanda, neljanda, viienda suuruse pisemate toodete jaoks. Sellises koguses pakendeid jätkuks mulle 10+ aastaks, rääkimata ruumist ja rahast, mida selline kogus endaga kaasa tooks.
 

Iga konkreetse toote jaoks eraldi kaunis karbike tellida on kah mõte, kuid juba kingakarbi suuruse käsitöö karp maksab alates 30€. Kui lapitekile selline tellida, tuleks vist pool teki hinnast juurde. Parandage mind, kui eksin.

Niisiis kasutasin ma kõigepealt suuri kilekotte, lisaks visiitkaarte ja mõnikord ka logoga kleepse. Kilepakendi omakorda panin kangast lillekestega kaunistatud paberkotti. Käest -kätte toote üleandmisel oli täitsa ok pakend. Kuid posti teel saatmisel paberkotti kasutada ei saa ning kilepakendi pidin turvalisuse mõttes veel mingi käepärase kasti sisse mätsima. Tulemus oli viisakalt öeldes jube. :-)

Ahjaa! Kuidas ma siis templi(d) sain.

Sõbranna, kes on hetkel samuti oma ettevõtet loomas, tegi teadusliku avastuse - tempel, mida me endale ihkasime, on professionaalses keeles FlashStamp. Otsustasin siis asja uuesti ette võtta - google otsing, kodumaised tegijad, hinnakirjad. Ja ei peagi Hiinast tellima :-)))

Saatsin kolmele templitegijale kirja, kus tundsin huvi mitmevärvilise logoga templi tegemise vastu. Ühelt neist sain napisõnalise vastuse - kahevärvilist templit teha ei saa, kahe värvi vahe peab olema 3mm.
Teine ettevõte, minu teada neist suurim, pole tänini vastanud musta ega valget. Tõenäoliselt on päälinna suur asutus liiga koormatud, et mingile tundmatule huvilisele vastamisega oma kallist aega kulutada?

Kolmas, Tartu ettevõte (Humal Templitehas), saatis pika ja armsa kirja, kust sain oma küsimustele selged vastused. Otsus ettevõtte valiku osas oli tehtud.

Kuna minu logos on kaks erinevat värvi üksteise peal, sain aru, et mulle oleks kummagi värvi jaoks eraldi templit vaja. See ei tundu kõige muu vajaliku kõrval sugugi suure investeeringuna.

Värvide valik tundus veidi komplitseeritum - värve templite jaoks ei segata. Digipildil saadetud erinevates värvides templijäljendite järgi tundus veidi keeruline otsustada, kuidas minu logos olevad värvid (pruun ja kollane) jäävad jõupaberile, pappkarbile või teistele tulevikus tõenäoliselt kasutatavatele materjalidele. Humal töötaja ettepanekul saatsin neile ümbrikuga erinevad paberid ning sain need kulleriga tagasi minu poolt soovitud värvides templijäljenditega.

Mõned tööpäevad peale minu tellimuse kinnitamist olid ka templid valmis ning kulleriga kohal. Nii nunnud! Ilusad, armsad. Vaadake ise! Hetkel mul pole veel päris hinnasilte näidata, kuid tegin mõned pildid, kuidas kavatsen templitrükki kasutama hakata.

Väike põige teemast kõrvale - templitehas palus saata paberite näidised ELS kulleriga. Ma pole sellenimelist kullerteenusest seni kasutanud ja püüdsin infot leida google abil. No appiiii!!! Päringu tulemusena tuli välja 101 ettevõtet, kes oma e-poodides seda teenust muuhulgas nimetavad. Kuid vastava teenusepakkuja enda infot.... Kui ma lõpuks Omniva lehele jõudsin, võisin ainult oletada, et et tegemist on Omniva või Eesti Posti teenusega. Aga ühtegi pealkirja või teenuse kirjeldust vmt, mis vihjaks ELS kullerteenusele, ma ei leidnud. Ega ma kogu kodulehe teksti läbi lugeda muidugi ei viitsinud, ju see seal kuskil ikka peidus oli.

Kuna mul samal päeval oli vaja Eesti Posti minna, küsisin sealt, et kas ELS on Eesti Posti teenus ning kui jah, siis kas peaksin postitama ümbriku Omniva kasti või võiksin ka sealtsamast kontorist oma saadetise teele panna. Posti töötaja vastas, et ta ei tea, ta pole seda teenust ise kasutanud. :-) Aga võttis mu saadetise vastu ja lubas, et see jõuab kullerteenusena kohale. :-) KOhale nad igaljuhul jõudsid ja oma templid sain Omniva bussiga kätte, ju see siis ikka Omniva teenus on.

Aga templid on ausad ja hakkan neid hooga kasutama ja katsetama erinevatele materjalidele.