Põlled väikestele poistele ja tüdrukutele, koju ja lasteaeda.

29.12.2013
Põlled väikestele poistele ja tüdrukutele, koju ja lasteaeda.

Kui kohalik lasteaed korrapidajatele põlled tellis, oli nende erisooviks saada põlled, mida ka poisid hea meelega kannaksid.
See oli nii vahva soov ning enne kui kavandi kausta ette võtsin, jooksid mu peast 1001 mõtet ja võimalust läbi, kuidas kujundada põllesid, mida just poisid kannaksid mitte ainult hea meelega vaid lausa uhkusega.

Esimene otsus oli jätta ära traditsioonilised taskud, sest ükskõik millise lahenduseni ma jõudsin, ikka olid taskud need, mis sinna juurde kuidagi ei sobinud. Püüdsin ühtlasi välja mõelda, kas ja miks põlledel üldse peavad taskud olema? Kas keegi kunagi neid ka kasutab ja mis otstarbeks? Mina sellele vastust ei leidnudki. Nii jätsingi taskud ära nii poiste kui ka tüdrukute põlledel.

Kanga otsingud kestsid ligi nädala. Mul oli mingi ettekujutus kangast, mida võiks kasutada, kuid ükski ei tundunud see õige. Ei olnud ka kahte ühe toreda mustriga kuid nii poiste kui tüdrukute värvides kangast, et teha erinevat värvi põlled.

Lõpuks, pika kaalumise ja värvidega mängimise tulemusena, otsustasin tumehalli kanga kasuks, mille restid mul olid juba varem olemas. Ning kuna põhikanga mustris kasutatud toonideks olid lisaks tumehallile tumesinine, valge ja sinepikollane, kombineerisin just neid värve oma põllede dekoratiivsetesse elementidesse.

Kui palju ma kavandit ringi tegin ja kuidas lõpuks kikilipsudeni jõudsin, ei hakka ma kirjeldama. Kuid kui poiste põlled juba valmis olid, vahvad kikilipsud ees, alles siis võtsin heledad kangad ette ja viimistlesin tüdrukute põllede kavandi ning tegin esimese proovitöö.

    

Leidsin, et kui poisid toimetavad kikilipsudes ringi, siis ei saa tüdrukud piirduda millegi lihtsama ja igavamaga. Nii valmisidki valge rinnaesise ja valgete kantidega tütarlaste põlled, kaunistuseks uhke valge rosett - kuldse randiga pärlmutternööp südamikuks.

Need on põlled väikestele tüdrukutele ja poistele. Põlled, mida pisikesed ja tublid abilised kannavad uhkusega nii köögis ema-isa abistades kui ka lasteaias korrapidaja kohustusi täites. Need on põlled, mis kaunistavad selle kandjaid ning lubavad neil tunda end ka tööd tehes soliidse, kauni ja väärikana.

Põlled on õmmeldud kvaliteetsest puuvilla/polüestri segu kangast. Kandid ja paelad on neljakordsest kangast. Kikilipsud ja rosetid on hoolikalt viimistletud, ega kaota kaunist välimust ka rohketel pesemistel. Rosetid on küll käsitsi valmistatud, kui voldikesed on kinnitatud masinpistetega. Rosette mitte triikida!


Põlled on valmistatud kolmes suuruses:
1) põlle pikkus 40cm, vanusele 2 - 4aastat.
2) põlle pikkus 50cm, vanusele 4 - 6aastat.
3) põlle pikkus 60cm, vanusele 6 - 8 aastat

Kui põllede tegemisest käsi juba soe, tegin ühele tuttavale emmele lisaks laste põlledele ka suure põlle. Kuna emme on nagu minagi kanalindude kasvataja ja fännaja, siis sai emme põlle rinnaesisele nunnu kana pilt, alumisele bordele ka natuke linnukesi ja igale poole palju pitsi. Põlle keskosas kasutasin sama kangast, mis oli ka laste põlledel.