Seinavaip Hubertile.

15.03.2014
Seinavaip Hubertile.

Seinavaip Huberti mängunurka.
Üks väga inspireeriv tellimus - värvikirev seinavaip päikese, mõmmide ja rongide-lennukitega lapse mängunurka.
Otsisin oma mõmmidega kangad välja ja alustasin tööga juba jaanuari lõpus.
Kujutasin ette, et nädal, äärmisel juhul kaks ja töö on valmis. Kuid aeg läheb ja läheb ja aina nikerdan edasi. Teen korraga kolme sarnast seinavaipa, kuid erinevates värvikombinatsioonides - üks Hubertile, teine lapselapsele ning kolmas müüki.

Kuid nagu ikka, ei osanud taaskord tööks kuluvat aega ja seeläbi tähtaegasid õigesti ette planeerida. Kõik tundub nii lihtne ja arusaadav. Aga kui tegema hakata, võtab iga asi märksa kauem aega kui vaimusilmas ette näen.

Kõik need ruudud alustades kangaste valikust, lõikamisest kokkuõmblemise ja pideva õmbluste mahatriikimisega. Aplikatsioonide valimine, kombineerimine ja paigutamine, mõmmide - rongide - lennukite ja neile kõigile täpselt sama suurte liimiriidest kujundite lõikamine,  aplikatsioonide peale paigutamine, triikimine-kuumutamine, servade läbi teppimine. Taskud, kummitepingud, topeltkinnitused.

Ainuüksi suuri õhupalle kõikide nende värviliste detailide, liimiriiete, tepingutega meisterdasin mitu päeva. Seejärel õiges mõõdus ja sobivas toonis raamistik, kangakihtide triikimine, aurutamine, kinnitamine, läbi teppimine. Kandid. Riputusaasad. Vildiriidest aplikatsioonide šabloonid teha, kangast välja lõigata, peale sobitada, teppida. Dekoratiivsed tepingud bordele. Nööbid jne.

Ei tea, kas saabki enne kevadet valmis... :-)
Piinlik, et teiste tööde tähtajad jälle totaalselt lõhki läinud. Kuid samas on ääretult hea tunne, kui nii toredad, rõõmsavärvilised ja südamega tehtud tööd valmis saavad.

Huberti tekk ongi valmis.