Miks ma kasutan oma õmblustöödes tootmisjääke?

17.03.2021
Miks ma kasutan oma õmblustöödes tootmisjääke?

Miks ma kasutan oma õmblustöödes tootmisjääke? Kindlasti mitte sellepärast, et oleks odavam.
Tootmisjääkidest valmis tooteni on pikk ja ajamahukas tee alustades sobivate materjalide hankimisest uute mudelite loomise ja omanäolise/originaalse toote valmimiseni.

Palju lihtsam, kiirem ning kokkuvõttes odavam on osta sobivad materjalid kataloogi järgi eelnevalt kavandatud tootele, õmmelda valmis korralik kogus ühesuguseid tooteid ning poodidesse müüki viia.

Taaskasutusmaterjalide realiseerimisel on kõige keerukam ja ajamahukam igale materjalile sobivates toonides ja mõõtudes lisandite leidmine - lukud ja lukukelgud, paelad, kandid, rihmad, needid, aasad, karabiinid, öösid, sangad, spets niidid jne jne.

Näiteks tõmbelukud.... Kataloogi järgi saaks tellida 1000m kaupa igat värvi tõmbelukku ja sinna juurde sobivas toonis lukukelgud sarnastes kogustes. Tellid ja nii lihtne see ongi. AGA.... ma ei vaja 1000m lukku korraga (24 erinevat värvi teeks kokku juba 24000m). Kui saan näiteks 30m roosat lukku ühelt müüjalt (seda jätkub mul umbes aastaks), siis kelgud pean leidma teiselt või kolmandalt ja nii igat värvi ja mõõtu lukkudega. Käin kangatükid taskus mööda tarvikute müüjaid - 30m helerohelist tõmbelukku olemas, aga kelke neil enam ei ole ja juurde ei telli.... Karabiine on vaja ühe mudeli jaoks 20mm laiust, teise jaoks 1,7mm, kolmanda jaoks 30mm. Ning siis selgub, et sinepikollase koti jaoks on olemas materjal, aga lukku ei saa, kui saan luku, siis seda värvi kelkusid enam ei ole (või on teise tootja omad ega sobi sellele lukule või on teises mõõdus jne). Koti rihma paela saan, aga sobivas laiuses karabiine ei ole. Selline kombineerimine päevast päeva.

Ning miks ja mille nimel? Põhimõte on selline.. ja kui päris aus olla, siis mulle hullult meeldibki see kombineerimine ja nö si...st saia tegemine.

Kas suudate ette kujutada kui palju läheb kasvõi ühel suurtootjal IGA PÄEV materjale jääkidesse, so ära viskamiseks. Kellel konteinerite kaupa, kellel kogunevad tohututesse angaaridesse, sest utiliseerimine on kallis, kes lihtsalt salaja matab maha.....

Külastage minu e-poodi ning te näete, mida põnevat on võimalik teha materjalidega, mis suurtootmise poolt on määratud hukule ehk loodusesse.
www.mailisepood.ee