Lapiteki valimine ja hooldus

Lapiteki valimine ja hooldus.

Hoole ja armastusega valminud lapitekk jäädvustab endasse meie soovid ja unelmad, mõtted ja mälestused. Kui lapse esimene tekk jääb aja jooksul väikeseks, on see lapsele endiselt armas, pakkudes talle sooja, rahu ja turvatunnet.

Lapiteki suurused:
* Teki pikkus väiksem kui 100cm - hälli, vankrisse, turvahälli, kaisutekiks.
* Teki pikkus 100-130 cm sobib väikelapse voodisse, umbes kuni 4 aastastele.
* Teki pikkus 130-160 cm sobib näiteks pikendatavasse voodisse, koolieelikutele ja nooremale koolieale.
* Teki pikkus 150-190 cm on noortele, peaaegu täiskasvanutele. 
* Täiskasvanu voodi pikkus on ca 200 cm.

Materjalid:
Lapitööde õmblemisel kasutame eelkõige naturaalseid kangaid, so puuvillaseid ja linaseid. Naturaalsed kangad on parimad, sest looduslik kiud on hingav, vastupidav, biolagunev, naturaalne isolaator ja nahasõbralik.

Teki täiteks kasutame laste tekkide puhul eelkõige puuvillast vatiini, kuid ka mahulist ehk polüestervatiini, mida loetakse allergiavabaks materjaliks. Vahest ka villast täidet.  

Vatiini asemel, eriti laste tekkides, kasutame ka puuvillast froteekangast. Froteekanga täitega tekk on õhem, kuid tihedam ja raskem kui vatiiniga tekk. Froteekangast tekike on eriti hea rahutule lapsele, kuna raskem tekk rahustab last ja annab talle kaisus olemise turvalise tunde. 

Lapiteki hinna määrab:
* teki suurus - iga teki juurde on lisatud selle mõõdud.

* mustri keerukus ja mustriplokkide suurus- kõige lihtsam on suurtest ruutudest kokku õmmeldud muster, kordi aeganõudvam märksa väiksematest ruutudest või lausa imepisikestest detailidest kombineeritud keerukas muster.  
* tepingute tihedus ja keerukus - lapiteki ostmisel pöörake erilist tähelepanu sellele, kas ja kui tihedalt on tekk tepitud. Ruutudest kokku õmmeldud tekk peaks olema vähemasti ruutudena läbi tepitud. Kuid eriti põneva ning ühtlasi aeganõudva tausta saab tihetepinguga, mis katab keeruka mustrina kogu teki pinna. Mida pisematest detailidest koosneb lapiteki muster, seda tihedam peaks olema ka teping. Teping kinnitab teki kihid omavahel ja teeb selle kasutamisele ja pesule vastupidavaks. Meie e-poe tekkide puhul võite usaldada julgelt nende tegijate kogemusi nii õmbluste kui tepingute kvaliteedi osas.
* kangaste ja täitematerjali hind.

Lapiteki hooldus:
Kõik meie e-poes pakutavad lapitekid on hoolikalt tepitud ning seetõttu masinpestavad. 
Pese lapitekki villase pesu programmiga. Soovitav kasutada pesugeeli, mis hoiab kangad pehmetena ka peale korduvaid pesemisi. Värvikirevate tekkide pesemisel on soovitav lisada masinasse värvipüüdja lapike (color catcher).

Kuivata lapitekki rippuvas asendis. Lapitekke ei tohi triikida ega kuivatada pesukuivatis.

PS! Kõik siinsed õmblustööd on valmistatud suitsu- ja lemmiklooma vabas keskkonnas.