Nukuriided 21 cm nukkudele, Paola Reina mini ja vintage fashion nukud

15.01.2022
Nukuriided 21 cm nukkudele, Paola Reina mini ja vintage fashion nukud
Mul on uus hobi, pisikeste nukuriiete õmblemine.
 
Kinkisin lapselastele sünnipäevaks armsad moe-nukud (Paola Reina mini Amigas) ning õmblesin ja kudusin kummalegi juurde terve kollektsiooni riideid: pidžaamad, dressid, kleidid, pikad ja lühikesed retuusid, kampsunid ja tutimütsid, tekid ja padjad. Suur osa kangastest on minialt, kes oli tüdrukutele just nendest samadest kangastest varem riideid õmmelnud ja nüüd said nende nukud samasugused kleidid, pusad.
Oli näha, et tüdrukutel oli kingitusest väga hea meel. Nukkudest said ruttu nende uued lemmikud.
 
Kuna nende pisikeste riiete õmblemine ja kudumine oli ääretult nunnu, otsustasin selliseid ka müügiks tegema hakata.  
 
Esialgu tegin lõiked ja riided 21 cm nukkudele. Mul on selles mõõdus nukke lapsepõlvest alles jäänud ning need on väikesele lapsele mõnusad käed hoida ja soovi korral kaasa võtta. Juurde ostsin eespool nimetatud Itaalia firma kvaliteetsed nn fashion nukud, kes on mu meelest väga kenad, armsad ja väikelapsele omaste proportsioonidega.
 
Päev otsa masinõmblused ja õhtul teleka taga viimistlen käsitsi õmbluste otsi varrukatel, püksisäärtel, värvlil, palistan kinniste servad, õmblen nööbid ja nööbi aasad. Päris palju nõela-niidi nokitsusi.
 
Plaanin teha kinkekomplektid läbipaistva kaanega karpides ning mõtlen, kas peaks sobivas mõõdus nukke ka juurde pakkuma? Mõned modellid on mul oma lapsepõlvest alles, paar sama suurt (21cm) olen ostnud Uuskasutuskeskutest ja korda teinud. Ühe Paola Reina mini ostsin veel juurde, kui eelmised 2 ära kinkisin.