Kandlekottide mudel 2. Esimesed 10 kotti valmis.

09.09.2014
Kandlekottide mudel 2. Esimesed 10 kotti valmis.

Minu poolt kavandatud ja õmmeldud kandlekottide mudel nr 2 ja selle mudeli esimesed 10 kotti on valmis. Esimene, vatineeritud voodriga mudel ei olnud piisavalt hea lahendus pillikoti õmblemiseks ega rahuldanud minu kriitilist meelt. Järgmise tellimuse saamisel võtsin ette uue ja veidi professionaalsema välimusega pillikoti mudeli loomise.

Mudeli kavandamine, proovitööd ja esimese tellimuse valmimine võtsid kokku aega ligi pool aastat. Kuid kaua tehtud kaunikene. Pusimist, harutamist ja ringi tegemist oli hullumoodi. Nii mõnigi kord oli tahtmine kogu asi nurka visata ja teha niisama mingid tavalised puuvillased kotikesed. Kuid tänu kannatlikule tellijale, kes kõik mu vabandused rahumeelselt vastu võttis ja kannatlikult aina ootas, andis jaksu jätkamiseks.
Kevadest sai suvi ja suvest sügis ning siin nad nüüd lõpuks on. Minu kallikesed :-)


Piltidel: Kotti jäigana hoidvast materjalist ja veekindlast (PVC) detailide lõikamine. Kastitäis äsja valminud nöörkanti, taskud, sangad jm detailid. Need kotid tulevad on 6 - 7 keelelisele kandlele, so pikkusele kuni 80 cm. 

  

  

Materjalid. Koti pealispinnaks on tugev ja veekindel kotikangas (polyester PVC), sees on tugevdusena jäik, mistra sarnane materjal.
Viimistluseks nöörkandid, seespool õmblused kanditud impregneerist kandiga. Koti kaas koosneb paksema kanga kihist lapitehnikas ornamendi ja helkurpaeltega ning alumise kangana kasutatud veekindlat kangast (polüester PVC).
Kaanel olevad ornamendid on kõik erinevad, kordumatud. Volditud puuvillasest rõõmsavärvilisest kangast.
Kotil on mugav kummist kattega sang, reguleeritava pikkusega õlarihm, rihma peal kummist õlak. Koti kinniseks on kahe kelguga tõmbelukk, seespool aga väike tõmbelukuga tasku pilli tarvikute jaoks.

Natuke statistikat täna valminud kottidest (12 tk).

22 m2 erinevaid kangaid
4 m helkurpaela
17 m tõmbelukku
24 m kotipaela
43 m nööri nöörkandile
24 kummist valmisdetaili (sangad, rihma katted)
170 metallist ja plastikust detaili (öösid, pöörad, klambrid jne)
1900 m õmblusi

Arvutan üle materjali kulu, lisan mudeli valmimiseks planeeritavad töötunnid ning koostan pillikottidele hinnakirja.
Piltidel: Kes on kangem, kangas või mina ja masin? Ning valminud töö ehk töörõõm.