Kui lemmikloomal on igav ehk hobutekkide remont

18.10.2018
Kui lemmikloomal on igav ehk hobutekkide remont

Mida teie lemmikloom teeb, kui tal on igav?
Minu viimane kutsu oli õuekoer ja midagi erakorralist polegi meelde jäänud kui vaid lillepeenardest, sügavalt mulla alt leitud "seakõrvad". Tagantjärele mõeldes oli ta üks superkoer, alati nii rõõmus ja sõbralik, ei olnud tal kombeks aiamaale koopaid kaevata, möödujaid terroriseerida, külapeal ringi hulkuda ega mõttetult haukuda.
Varasemad koerad olid mul linnainimese ehk korteri koerad. Vot nemad küll piinlesid tihtipeale igavuse ja nelja seina vahel ja saatsid korda nii mõndagi.

Praegused lemmikud on mul kanad. Neil ei tohi küll igav ega kitsas olla, sest siis on jama majas, hakkavad üksteisele jõhkralt liiga tegema. Netiavarustest võib kõiksugu pilte ja videosid leida, kus kanadele on pandud küll kiiged, löökpillid või misiganes mänguasju tegutsemiseks. Lihtsamad viisid nokaliste talvise igavuse peletamiseks on köie otsa riputatud kapsad ja kaalikad, mida nad ajaviiteks nokkida ja taga ajada saavad.

Aga kui teie lemmikloom on hobune ja tal on peale trenni igav? Minul hobust ei ole, küll aga minu lapsel ning viimati tuli meil üheskoos jälle terve virn hobutekke ära parandada. Sest sellele sõbrakesele meeldib vabadel hetkedel harjutada iseseisvat teki seest välja pugemist või niisama tekkide nurki või klambreid või paelu-rihmasid puru närida või ribadeks käristada.

Kui küsite, et misasi see hobutekk on ja miks neid peab olema terve kuhi, siis selgituseks mu tütre kiri piltide kohta (pildil viimati remondis käinud tekid):
Kõige alumine on tallitekk ehk siis boksis olles külmal ajal seljas. Järgmised kolm on vihmatekid koplis käimiseks, üks kaelaosaga ja kaks ilma ehk normaalsemateks jahedateks ilmadeks. Edasi kolm fliisilist tekki, mida kasutatakse peale trenni, et hobune ära kuivaks/jahtuks, enne kui tallitekk selga läheb.

Seljas pildi tegin ilma kaelaosata vihmatekist.
Nonii, nüüd oleme kõik natuke targemad kui enne, kui te just ise hobuinimene ei ole.
Kui teil on huvi hobustega lapitekkide vastu- inimestele mõeldud tekkide - siis hetkel on pakkuda mõned päevatekid pikendatava voodi mõõtudes (lastele - päevatekid pikendatavale voodile) ning kosmeetika kotid hobustega (kotid - kosmeetika kotid).

Olge tervitatud siinkohal kõik lemmikloomade pidajad!