Lillemeri karuvanale.

04.12.2013
Lillemeri karuvanale.

Vanaema Koidul tuleb sünnipäev ja nii eriline ja kallis vanaema nagu on "karuvana", väärib ka erilist kingitust!

Laste poolt oli tellimusega kaasa antud hulk värvilisi linaseid kangareste - rohelisi, kollaseid, siniseid, oranže, roosasid, pruune, punaseid. Lisatud olid ka mõned fotod toast, kuhu kingitus läheb.
Kuna toa kujunduses domineerisid heledad toonid ja oli tunda armastust lillede vastu, valisin välja pastelsetes toonides kangad ning otsustasin kasutada suurte lilledega mustrit. Olen seda mustrit juba varem tahtnud proovida, seekordne töö andis selleks hea võimaluse.

Mustri idee sain sellest raamatust:

  

Taustakangaks valisin tagasihoidliku halli, lumimarja oksakestega kanga. Alusriideks ja kantideks helerohelise puuvillase.

Linane on kangas, mis läheb peale pesu silmnähtavalt kokku ning see tuleks enne õmblustöö alustamist läbi pesta. Kahjuks olid olemas olevad kangarestid liiga väikesed ja eriti hargnevad, need ol
eksid pesemisel päris ära lagunenud. Õmblesin tausta hallidest satiini ja helerohelise linase ruutudest. Suured lilledega plokid ladusin nende vahele mustrisse. Teppisin kogu teki, ruut ruudu kaupa läbi. Mustriosa ruudud said kroonlehti imiteerivad tepingud, äärtesse lainemustrilised, sümboliseerimaks tema elumere laineid.

  

  

Tepingud lisavad tekile ruumilisust ja atraktiivsust ning teevad vastupidavamaks edaspidistele pesemistele. Kõige lõpus lisasin lillede sekka villasest kangast lehekesed.

Karuvana teki mõõdud on 200x220cm. Selle valmistamine võttis aega umbes 80 töötundi.