Mähkimisalus, kaasaskantav. Kile või puuvillane?

31.10.2018
Mähkimisalus, kaasaskantav. Kile või puuvillane?

Olen varem ka mõelnud, et võiks midagi sellist teha, kuid tundus, et neid on nii palju igasuguseid ja kõikjal, et pole mõtet masstoodanguga võistlema hakata.

Tänu tellija vihjele aga selgus, et kõik pakutavad on sünteetilistest materjalidest - kiled, nailonid, PVC-d jne. Puhastamine märja lapiga vmt. Pesta ei saa. Tema aga tahtis just nimelt naturaalsest materjalist, neid aga polevat kuskilt leida.

See on täitsa minu teema, eelistan ise ka naturaalseid kangaid ja vatiine, kui vähegi võimalik. Eriti kui tegemist on laste asjadega või ükskõik milliste ihu vastas kasutatavate riietega.

Kui minu lapsed olid väikesed, siis me ei reisinud. Veel vähem sai teha seda lastega. Kõik oli kauge välismaa, isegi Soome ja sinna päsemine oli igamehe unistus.Suuri kaubanduskeskusi polnud olemas, kus praegu emmed pisikeste beebidega oma aega veedavad. Tol ajal lapsevankriga poe uksest sisse sõita ei saanud. Poes lihtsalt ei mahtunud vankriga sõitma, pidid oma beebi ukse taha jätma ja jooksuga toidud ära ostma. Kui laps vahepeal nutma hakkas, kussutas teda mõni juhuslik möödakäija ja toppis talle lutti suhu (pesemata kätega, hea kui lutti peale maha kukkuist oma suust läbi ei tõmmanud).

Vot olid ajad.

Jah, polnud selliseid tarvikuidki, mida kaasa võtta nagu ühekordsed mähkmed või märjad salvrätid vmt. Oma lapsi mähkisin kodus baika teki peal ja ei olnud küll probleemi, et nad selle täis oleksid lasknud. Kui juhtus, siis tekk pesusse, ei miskit hullu. Sellepärast ma mõtlengi, et miks nad peaksid olema kilest või mingist muust plastikainest? Tõmbadki lapiga üle ja jätad kuivama? Ma tahaks küll pesta, kui laps sinna peale miskit laseb.

Nüüd siis selline tore asjake tellitud...
Nuputasin mitu päeva, kui suur see alus võiks olla, mis kujuga, mis materjale võiks kasutada, sh - kas panna vahele vatiin, millise suurusega ja mitu taskut võiks olla, et nad esmavajaliku ära mahutaks, milline kinnis, kas ja millised sangad....jne.
Ja valmis nad nüüd on!


Mähkimisalus suuruses 75x75cm, kokku volditult 25x25cm.
Linane kangas, puuvillane vatiin ja puuvillane flanell voodriks. Linane on eelnevalt pestud. Mati pind on läbi tepitud, et vatiin pesus paigal püsiks, servad kanditud. Taskuid on 5 - mähkudele, salvräti pakile, lutipudelile, üks pisike veel tagavara sokikeste vmt tarvis ning väike tõmbelukuga tasku näiteks luttidele.
Matt volditakse alguses pikuti kolmeks ning seejärel veelkord kolmeks. Kinnis on koos sangadega - paned sangad kokku ja takjaribaga kate ümber sangade kinni. Sel moel ei ole vahet, kui palju asju taskutesse panna, kinnis ulatab ikka kinni.

Mähkimisalused asuvad e-poes, laste toodete valikus.