Minu lapituba kasvab ja areneb.

26.05.2014
Minu lapituba kasvab ja areneb.

Täna (mai 2014) on see päev, kus pidin esitama esimese aruande oma ettevõtte käivitamise, tegevuse ja toetuse kasutamise kohta.
Kui pakk dokumente oli teele saadetud, istusin korra maha ja vaatasin ajas tagasi. Emotsioon oli nii tugev, et otsustasin võtta fotika, teha mõned pildid oma töötoast ning otsida vanadest välja mõned pildid võrdluseks, kuidas oli ennem ja kuhu olen jõudnud nüüd.
Päris huvitav oli vaadata 3 aasta taguseid pilte, kus kogu töö käis elutoa põrandal. Seejärel sain juba väikese oma nurgakese ja lauakese õmblustarvikutele ja -masinale maja kõige väiksemas kambris.
Täna on minu päralt juba enam kui pool teisest korrusest. Eraldi on kanga- ja tarvikute ladu, õmblusnurk lapitöödele, õmblusnurk koti- ja nahaõmblusteks, lõikuslaud tarvikute riiuliga, puhkenurk ja isegi fotosein. See on töötoa kõige suurem sein rohkete konksudega, kuhu saan riputada oma töid tootefotode tegemiseks.
Lisan siia mõned pildid stiilis "enne ja nüüd".

2009

Õmblustööd sain teha elutoa põrandal, eelistatavalt öösel. Kui pere kodus või ärkvel, peab kõik jälle kokku pakkima.

  

2011

Mul on juba täitsa oma õmblustoake imepisikese töölaua, sahtlite ja teisaldatava riiuliga. Saan lahti lapata lõiked, sobitada kangaid ja laduda mustreid. Põrand on endiselt parim tööpind.

2014
Varem oli siin selline elutoa mängunurk.

  

Nüüd on selle asemel töölaud detailide lõikamiseks, triikimiseks, komplekteerimiseks. Laua kohal on miniriiulid igasugu pudi-padi jaoks. Kõik selle nimel, et vahendid oleksid käepäraselt paigutatud ning ümbrus maksimaalselt inspireeriv.

  

  

  

Puhkenurga ja televiisori asemel on nüüd kottide- ja nahatööde lõikamise-õmblemise koht ning ühtlasi tootefotode pildistamise paigake. Põrandal on piisavalt ruumi, et rullida lahti 2 m laiad kangarullid. Samas on hea laduda ja sorteerida ka suurte lapitööde materjale ning sobitada mustreid. Esialgu oli mõte muretseda suur töölaud (2,5m x 2,5m), kuid loobusin. Põrand tundus mugavam, käepärasem ja vähemasti 500€ soodsam ning olemas olevat seina pole vaja eest ära lammutada.

Tagatoas akna alune töönurk näeb nüüd välja selline. Võrdluseks võite vaadata 2011 aasta pilti - ruum ja koht on samad. Nüüd on korralik suur laud tekkide ja teiste tekstillitööde õmblemiseks, mõnus tool, korralik masin. Ning mis põhiline - materjalide ja tarvikute ladustamiseks metallist riiulid, läbipaistvad karbid ja kastid. Läbipaistvas karbis/kastis on mõnus hoida ja kerge taas üles leida niite, nööpe, klambreid, kumme, pitse, paelu, kangaid jne jne.

Ise olen väga rahul. Seinad on hetkel veel üsnagi lagedad ja külaliste jaoks pole mõnusat olemise kohta. Edaspidi on plaanis panna rohkem oma töid seintele ning õmmelda põrandale mõned kott-toolid.

Tänan, kui rõõmustasite minuga kaasa ja hoiate mulle edaspidigi pöialt!
:-)