Vöökott lastele

21.10.2018
Vöökott lastele

Miks kaubanduses pakutavad laste vöökotid on nii suured ja paksud, et sinna võiks mahutada vabalt võileivad või puhta pesu või tennisepallid või kaisulooma. Ka täiskasvanute omad on nii matsakad, et jaki alla ära ei mahu või kui mahub, siis näed sellega välja nagu titeootel mamma?

Mida siis peaks vöökott mahutama? Lastel pole ju muud vaja endaga kaasas kanda kui natuke taskuraha, mobiiltelefon, magnetkaardid ja võtmed. Või mida veel? Ülejäänu saab ju koolikotti panna ega pea kogu aeg enda juures hoidma.
Mida täiskasvanu vöökotti paneb? Võimalik, et päris palju asju, kuid ma ise vajan vöökotti näiteks laadale müüma minnes ja see oleks koht, kuhu raha sisse panna. Mitte midagi enamat.

Tänasel päeval on lasteaedades kombeks korraldada heategevuslaatasid, kus kogu pere panustab müügilauale midagi toredat hea eesmärgi nimel. Seal õpivad lapsed tegema ka oma elu esimesi ostusid. Eelmisel nädalal toimus lasteaias järjekordne mihklilaat ja mudilased tulid vanaema kottide riiulilt endale pisikest mündikotti otsima. Piinlik küll, aga ei olnudki mite midagi sobivat pakkuda.

Niisiis võtsin ette uue kotimudeli tegemise. Uurisin kõigepealt netist, mida lastele selleks puhuks pakutakse. Oli igasuguseid pisikesi rahakotte, kuid laste taskud on nii pisikesed, et sinna ei mahu ükski rahakott. Vöökotid oli aga kõik tavapärase ümara lõikega, mis tundus mõttetult suur ja paks.

Niisiis otsustasingi teha just nii suure koti, et sinna mahuks raha, koolilastel ka pangakaart ja mobiiltelefon. Küll võtmed ka nende sekka ära mahuvad kui vaja. Tegin juurde ka vöö, väikesed ei kanna ju püksirihma.