Gaasigrillile lapikleit selga

01.09.2018
Gaasigrillile lapikleit selga

Mu mees sai sünnipäevaks gaasigrilli. Aga grillil argipäeval kurb ja märg alasti õue peal seista. Tellis mees grillile kleidi selga. Ootab ja ootab, aga mida ei ole, see on kleidike. Ma talle ütlesin, et ei ole ma su soovi unustanud, see mul kenasti tööde järjekorras, küll saab. Ja nii kurb, nii kurb teine kohe. Ta ei osanud arvata, et mul nii palju tööd. Mõtles vist et ma kodus niisama päevad läbi jalad seinal, lakke sülitan.

Otsustasin siis selle asja ette võtta ja ühe hooga ära teha. Tunnikese lappasin kunstnaha jääke suuruse ja värvi järgi riita. Võtsin mõõte ja tegin jooniseid, ikka mitu... Sorteerisin veelkord materjali ja kui käärid lõpuks sisse lõin, hakkas asi kiiresti ilmet võtma. Kui kuskilt jupp puudu jäi, siis lapike otsa ja ei mingit liigset mõtlemist, arvutamist ega kombineerimist.

Ette küljele õmblesin tõmbeluku, et õhk liiguks ja peale vihma kiiremini ära kuivaks. Üks külg on 20cm lühem kui teised, kah liigse niiskuse vältimiseks.
Mis värvidesse puutub, siis see õmblustöö oli kiirloominguline lapitehniline ettevõtmine.

Mõtlesin, et kui mees koju tuleb ja minu järjekordset lipi-lapi üllitist näeb, hakkab kindlasti nägusid tegema. Aga oh imet, tal oli tulemuse üle siiralt hea meel. Sain isegi kiita, et nii lahe... No kui juba meesterahva silma läbi lapitamisest ilu näeb, no mis siis veel elult rohkem tahta oskab....