Inspiratsioonist ja tähtaegadest.

16.11.2014
Inspiratsioonist ja tähtaegadest.

Tänastest tähtaegadest ja loomingulisest inspiratsioonist
Head kliendid, kes te olete minult töid tellinud ja ootate põnevusega nende valmimist!
Mul on meeles ja kirjas kõik teie soovid, erisoovid, kokkulepped ning samuti tähtajad. Kedagi pole unustatud ega kõrvale jäetud.

Kuid.... minu ettevõte on vaid 11 kuud vana ja tuleb ette perioode, kus tellimustöödega paralleelselt pühendun mõne uue toote või mudeli konstrueerimisele, st erinevate või paremate lahenduste leidmisele, katsetamisele, harutamistele, ümbertegemistele. Seega, kui minu blogis on pikki päevi või lausa nädal aega täielik vaikus, siis see ei tähenda, et olen õmblusmasina või kavandi kausta nurka visanud ja tellimustööd unustanud. Vastupidi, vaikus blogis tähendab, et surfin järjekordsel kõrgel ja vahusel inspiratsiooni lainel, tuul tuhisemas kõrvus ning rõõm hinges.

Vahest manitsen ennast, et kas oli vaja jälle uut kavandit joonistama hakata. Võiks ju võtta vana ja ära proovitud kujunduse, mõõdud või materjalid. Kuid see on igav! Ikka tahaks veel paremat, ilusamat, originaalsemat või lihtsalt praktilisemat.
Mõni tellimustöö annab nii tugeva inspiratsiooni laksu, et kiusatus sellega kohe-kohe tegelema hakata pimestab minu reaalsuse taju (loe: tööde graafikut). Sest eelmisel tööl on juba paigas värvid, mustrid, materjalid, detailidki välja lõigatud ja osaliselt kokkugi õmmeldud. Sellega jätkamine pole enam nii põnev. Siis on vaja üks tugev annus enesedistsipliini, et uued ideed korraks kokku zippida ja eelmised tööd enne ära lõpetada.

Juhtub ka nii, et kui pool tööd juba valmis, tuleb mingi mõtteline blokk ette ja lihtsalt ei oska enam edasi teha. Vaimusilmas vilksatab küll mingi eriti lahe lõpptulemus, kuid selle teostamine jääb kuidagi arusaamatuks ja häguseks. Mõtlen päeva ja mõtlen kaks, vahest tüki kolmandatki, aga mida ei ole, seda ei ole.
Siis pole muud kui uus töö ette võtta ja kangekaelne mõte jättagi uitama. Sellise raske juhtumi korral võtan ma kindlasti ühendust tellijaga ja uurin, kas on võimalik veidi töö valmimise perioodi pikendada.

Nii oli näiteks tellimustööga 12 tooli, heade mõtete kott-tooli. Häbi tunnistada, aga ma tegin neid hea mitu kuud. Aga võttis aega, mis võttis, valmis nad said ning kohalik külakooli direktor veel hiljuti mainis, et need toolid on väga populaarsed. Mujalt kuulsin, et rahvas lausa käib neid kohapeal uudistamas. :-) Seda on küll suur rõõm kuulda ja teada. :-)

Teiseks eriti kaua aega võtnud tellimustööks olid 10 kandlekotti. Nad lihtsalt on nii teistmoodi ja ma ei tahtnud teha midagi, mis oleks samamoodi kui teistel. Ikka originaalsemat, kaunimat, paremat.

Aga ma püüan jätkuvalt püsida graafikus, sest leiba on vaja ja elekter tahab maksmist. :-)
Olen teile kõigile tohutult tänulik, et märkate minu töid, neid hindate ning soovite endalegi.

Mis on tänased, so november 2014 kuni veebruar 2015 tegemised? Paotan teile hetkeks oma õmblustööde kausta, et teaksite põnevusega uusi pilte ja postitusi oodata.

Edaspidised tööd (lingid vastava teema portfolio lehele, kus on sarnased tööd):
* uued kandlekotid, senistest väiksemad, endiselt veekindlast PVC kangast ja tugeva vaheriidega, kuid lisaks ka poroloonist pehmenduse ja puuvillase voodriga;
* trummikott väikesele käsitööna valminud trummile;
* veel mõned väeloomadega (nn uneloomadega) lapitekid nii tüdrukutele kui ka poistele;
* lemmiklooma madratsid väikesele koerte armeele, kes kõik kärsitult jõuluvana ootavad;
* kandlekottide uus mudel - lapitehnikas mustriga, vatiinist voodriga, pestav, pehme ja soodne kuid mitte veekindel mudel;
* temaatilised kott-toolid laste päevahoiule - tunnete ja emotsioonide kott-tool ning värvide ja kujundite kott-tool;
* üks eriti suur ja kaunis lapitekk;
* neli suurt lapitekki taaskasutusmaterjalist, ehk siis isa triiksärkidest lapitekid tema neljale lapsele;
* lisaks on mul mõned toredat jõulukingituste kavandid, väikesed aga praktilised tekstiilist tooted nii suurtele (eelkõige õpetajatele ja kontori rahvale) kui ka koolilastele, et osaleda ühel toredal heategevuslikul jõululaadal.

Soovin teile kõigile kõike kaunist ja palju päikest!