Kandlekottide mudel 2. Lasteaiale 10 kotti.

27.05.2014
Kandlekottide mudel 2. Lasteaiale 10 kotti.

Seekord on tegemisel 10 väikekandle kotti ühele lasteaiale.
Igaks juhuks võtsin ette 12 koti õmblemise, et kaks jääks varuks, kui mõnega äpardus juhtub.

Mudeli konstrueerimine, dekoratsioonide kavandamine, materjalide valik ja muretsemine võttis hea mitu nädalat.

Koti kaane kangast ja polüestrist kihi detailid. Detailide materjali peale joonistamine, nende ükshaaval välja lõikamine ja kahe kihi kokku õmblemine võttis järgneva nädala. Kaane kaunistusteks tegin lapitehnikas värvilised ornamendid, kõik erinevates värvides. Esitükkide peale õmblesin ka helkurpaelad. Need helgivad väga vahvalt vastu juba tubases valguses.

  

Tagatükkide polüestrist ja jäigast materjalist detailide joonistamine, välja lõikamine, kahe kihi omavahel kinnitamine ning nende peale rihmade, klambri aasade ja klambrite õmblemine võttis järgmised nädalad.

Nöörkantide õmblemiseks tuli lõigata kõigepeale 3cm laiust kandikangast kokku 42 m. Seejärel õmblesin sellest 42m kangaribast ja sama pikast nöörist nöörkandi ning kandi omakorda kottide esi- ja tagatükkide servadesse.

Küljetükkide jäigale materjalile ja polüestrile joonistamine ja välja lõikamine. Küljetükkidekogupikkus on ligi 2m ning ühe koti küljetükk koosneb 4 detailist. Seejärel sai tõmbelukud külge õmmeldud ning igale lukule 2 kelku otsa topitud. Tõmbelukuga külje detailid järgnevalt tugevdava/jäiga materjali külge.

Kotipaela mõõtmine ja lõikamine õlarihmadeks, sangadeks, paela otste kinni sulatamine (hargnemise kaitseks), klambrite külge õmblemine. Kokku läks kotipaela 30m.
Taskute õmblemine, kinniseks tõmbelukud ning taskute koti sisekülje külge õmblemine.

Taga- ja küljetükkide kokku õmblemine.
Päris kõva näputöö, õmmelda kokku kaks jäiga materjaliga tugevdatud detaili, mis jäävad omavahel 90 kraadise nurga alla. Märkimisväärne võitus materjaliga. Näpunukad maas ja küünenahad narmendamas.

Vot ja siin see juhtuski.
Erinevalt eelmistest kandlekottidest, ei ole selle mudeli esi- ja tagatükk sümmeetrilised. Koti tagumine ots on sirge joonega, esiots kumer. Esi- ja tagatükk aga peaksid olema omavahel peegelpildis, et kotiks kokku õmmelda. Ning alles nüüd, esimese esitüki koti külge õmblemisel taipasin õudusega, et nii esi- kui ka tagatükid on seekord ühesuunalised. UUPS!

Nii palju siis täpsest mõõtmisest, hoolikast planeerimisest ja kvaliteetsest õmblusest.

Õnneks suhtus tellija asjasse rahulikult - suvel lasteaed puhkab ja saab ilma kandlekottideta hakkama.