Kingitus varjupaiga kutsudele

18.11.2018
Kingitus varjupaiga kutsudele

Lapselastel on lasteaias käsil heategevusprojekt, kus nad korjavad varjupaiga koertele kingitusi jõuludeks. Igas rühmas on oma kastike ja sinna lapsed viivad kutsudele mänguasju või sööke või magamisasemeid jmt. See rühm, kes kõige rohkem kingitusi kokku saab, läheb varjupaika kingitusi ära viima.

Mul tuli mõte vähendada kangajääke ja õmmelda mõned matid kutsudele, aga koos poistega. Et ikka nende osalus asjal juures oleks. Täna oli Mathiase kord. Olin talle suure kuhja erinevates värvides tükke valmis lõiganud. Tema roll oli otsustada, kui suurt ta teha tahab (mul oli 3 suuruses põhjad ootamas), valida ise värvid ja mustrisse paigutada. Kokku õmblesime ka koos.

Vahepealse aja käis pisikese pintslikesega mööda mu masinaid ja puhastas nad ära. Kõik ükshaaval iga viimse kui kaare ja prao.

Järgnevalt ladusime, kinnitasime haaknõeltega ja õmblesin kokku põhja kanga, ruutudega kanga ja kõige peale vatiini. Külje peale jätsin ümberpööramise ava. Poiss sai kääridega servad tasandada. Lõikamine meeldiski talle kõige rohkem. Tükeldas kogu jäätmekasti pisikesteks killukesteks. Ise rääkis: "Sul on palju tööd. Aga mul on vähe tööd ja palju prahti."

Veel üks tore kommentaar: "mul sattus midagi suhu, mis on kangesti kanga maitsega!"
Ma teppisin samal ajal mati servad ringiratast üle ja kihid ruutudena samuti. Nii püsib paremini vormis nii kutsu all kui peale pesu.

Poiss oli väga asjalik ja töö korralik. Pakkis lõpuks ise töö kokku, homme võtab lasteaeda kaasa.
Eks väikevennaga teeme mõni teine päev sama töö ära.