Kolm lapitekki ja 80 kotikest võistutantsijatele auhindadeks

12.10.2020
Kolm lapitekki ja 80 kotikest võistutantsijatele auhindadeks
19.-20.09.2020 toimus Harku vallas, Meriküla õppe- ja spordikeskuses XII Eesti naisrühmade ja III Eesti neiduderühmade võistutantsimine. Korraldas Tantsuselts AS-SA.
Ääretult meeleolukas ja tore üritus! 
 
Sinna läksid auhindadeks minu poolt õmmeldud 80 kotikest ning 3 suurt lapitekki - kaks rahvatantsutriibulist ja üks kaheksakandadega tekk.
Üritust sai jälgida otseülekandena või tagantjärele allolevalt lingilt. Auhindade jagamine toimub 3. tunni lõpus ja 4. tunni alguses, kus peakorraldaja, Astrid Väizene, lapitekid ette näitab ja esikohtade juhendajatele õlgadele laotab.
 
Tekkides on kasutatud Olgitex OÜ puuvillaseid rahvaseelikute triibulisi kangaid, kummaski ligi 50 erinevat. Keskel olevad 12 ringi sümboliseerivad 12 rahvariide seelikus tantsijat. Kahe teki triibukangad varieeruvad.
 
Kaheksakand ehk kaheksa tipuga rist, valgust kiirgav rist, Muhu mänd, on Euroopas laialt tuntud maagilise õnnetoova märgina, armastuse ja viljakuse sümbolina. Seda tunti ka kui koidutähe Veenuse sümbolit – valguse sümbol pimeduse vastu. Põhjanaela sümbolina on ta suunanäitaja, mis näitab nii põhilisi ilmakaari kui ka vahepealseid nagu kirre, kagu, edel, loe.
 
Olen südamest liigutatud ja tänulik mulle osutatud au eest osaleda sel moel sellel suurel ja toredal üritusel! 
Võistutantsimise videot saate vaadata siit: