Lapitekk Pime Aed.

11.01.2014
Lapitekk Pime Aed.

Uus aasta algas eelmisel aastal pooleli jäänud tööde lõpetamisega. Ja neid poolikuid töid on alati palju ja rohkemgi veel. Sest mul on kogu aeg nii palju uusi ideid, mida tahaks kohe ja ruttu teoks teha.

Viimati sain hästi vahvad kangad, millest õmblesin ühtejutti neljale tekile mustrid. Need tekid said nimeks "Pime aed".
Põhitoonideks on tumehall/must ning tumeroosa ja leheroheline. Muster neljal tekil varieerub, samuti mustris kasutatud värvid. Kaks tekki on topeltlaiale voodile, kaks tavalisele üheinimese voodile.

Seekord võtsin ette topeltlaia teki (210x230cm), rombimustrilise, tumepunase raamide ja väikeste ruudukestega teki. Õmblesin sellele vaheriideks õhukese mahulise vatiini ning alusriideks kirju, punastes/roosades toonides siidise kanga. Tekk sai hästi kerge, kohe väga kerge. Nii õhulist ja õrna tekki pole mul seni olnudki. Võtan topeltlaia teki käe peale ja on tunne nagu hoiaksin seal siidilina.

See tekk sobib laiale voodile päevatekiks ja läheb nüüd müüki.

Ülejäänud kolm tekki teen kunagi hiljem valmis. Üks teine põnev töö ootab ka juba pildistamist ja "sildistamist" ning siis võtan ette tööd oma uue masinaga, nahamasinaga. Sain uue ja aasta aega oodatud masina just kätte. Mitmed huvitavad tellimused juba ammu ootavad, mõni neist juba mitu aastat. Päris piinlik kohe.

Aga nüüd on masin käes, kokku pandud, õlid sisse valatud ja prooviõmblused tehtud.
Siia mõned pildid veel täna valminud tekist.