Lapivaip PÄIKESERATAS

18.12.2020
Lapivaip PÄIKESERATAS
Lapivaip Päikeseratas rannaküla lasteaiale, saali põrandale. Lapitehnikas päikeseratta läbimõõt on 310 cm.
 
Tellija soov oli pildile saada kaheksakannad. Kaheksakand ehk kaheksa tipuga rist, valgust kiirgav rist, on Euroopas laialt tuntud maagilise õnnetoova märgina, armastuse ja viljakuse sümbolina.
 
Omalt poolt lisasin lasteaia asukohta silmas pidades mere ja lestakalad, silmapiiril mööduva praamlaeva, mereranna palli mängivate lastega, männimetsa ja megasuure päikeseketta.
Kuna tegemist on vaibaga, püüdsin vältida suuri heledaid pindasid. Seetõttu on ka päikese taust veidi pilvine ja metsaalune rõõmsalt roheline ja lilleline.
 
Selle vaibaga püstitasin järjekordselt oma lapitööde senise suurusrekordi, mille paar kuud tagasi oma tihetepingus lapitekiga püstitasin (250 x 250 cm).
Materjali kulu on kokku umbes 26 m - mustrile aluskangas, taustakangas ja aplikatsioonid, vatiin ja vooder.
Ka seekordne töö on tihetepingus tepitud. Kuidas see töö mulle masina alla mahtus? Jätan selle saladuseks. Teppimismasinat mul pole, kõik on vabakäe tehnikas tepitud. See tähendab, et masinal lülitan altsöödu välja (sakid, mis kangast lükkavad) ning peopesad töö peal, liigutan tööd nõela all, et "joonistada sellele õmblusega jooned ja mustrid. Kõige paremini on tepingute efekt näha keskmisel osal, päikesel.
 
Pildistamiseks laenasin lapselast ja nende kodu. Hetkel kodus oleva põnni rõõmu värvikirevast vaibast sain ka videosse. Ta lihtsalt jooksis edasi-tagasi või ringi-ringi mööda vaipa ja naeris valju häälega.
Video(d) lisan eraldi.
 
Suured tänud tellijale, kes jättis töö kujunduse osas vabad käed! Oli väga põnev ja inspireeriv tegemine!