Meisterdused lapselapsega. Kangast pross.

14.06.2014
Meisterdused lapselapsega. Kangast pross.

Carolin pakkus, et me teeksime samamoodi kangast prossid nagu nemad olid lasteaias teinud.Ta siis õpetas mind.
Kõigepealt lõikasime mõned erinevat värvi ja mustriga kangast lillekesed.
Seejärel tuli need liimipüstoliga üksteise peale liimida. Ja liimipüstoliga haaknõelad taha ja ongi valmis.

Meie kasutasime kahepoolset teipi, mille ma just hiljuti oma rõõmuks oma elutoast leidsin. Ma ei tea (ei taha teada), kuidas see sinna sattus (no koos igasuguste muude ehitustarvikutega). Kuid mis ripakil see ära! See vahva kleeperull sobis minu käsitöö lauale imehästi.

  

Ühesõnaga liimisime mõned kihid kangast lilli üksteise peale, vahva nööp kõige otsa. Ikka kahepoolse teibiga.
Lillede servad viimistlesime Vunderist ostetud kanga geeliga Tulip. Et ei hakkaks narmendama ja näeks veidi viimistletum välja. Värv kuivas lõpuks mitu päeva, aga ootamine oli seda väärt.

Kõige lõpuks liimisime, teibi ja teksasest ruudukesega, prosside taha
haaknõelad.

Kuna kangast lillede tegemine ja liimimine oli üsnagi lihtne ja efektne, tegi väike käsitöö meister ühe lillega kaardi ja pildi ka. Kaarti te ei näe, see läheb üllatuskingituseks. Kuid pilti võite vaadata küll. Minu meelest igati lahe pilt. Täiesti iseseisev töö, kui kleepimisest nõrkenud vanaema televiisori taga oma vanu konte puhkas.

Ja kuna ma juba sellise vahva teibi oma käsutusse sain, võtsin ette hiljuti käsitöö ringis valmistatud karbikesed ja kaunistasin ära.
Ühele karbile said atlasest roosikesed. Teisele aga igasugust õmbluse temaatilist trini ja träni, mis aegade jooksul kokku ostetud ja omale head ja õiget kohta ootasid. Seekord oli kohe selline tunne, et küll küllale liiga ei tee.