Natuke keraamilist nokitsemist. Keraamilised nööbid ja pliiatsitopsid.

28.01.2015
Natuke keraamilist nokitsemist. Keraamilised nööbid ja pliiatsitopsid.

Vahelduseks kangastega mängimisele osalesin keraamika töötoas.

Olen mõned totsikud ja keraamilised pildid varemgi teinud. Nüüd oli teretulnud võimalus taaskord käed saviseks saada. Selline praktiline inimene nagu ma kord juba olen, võttis terve nädal aega otsustamiseks, mida siis teha?

Tassi ei taha, kapp tasse niigi täis. Kausse ja vaagnaid ka justkui juurde ei tahaks. Eriti keraamilisi - võtavad palju ruumi, purunevad kergesti, masinpesu ei kannata :-)

Nojah, mida siis ikkagi? Kui mõelda oma töötoale, praegusele lemmik ruumile, siis seal on alati igasugu pudi-padi ja topsikuid-nätsikuid tarvis. Nii otsustasingi teha keraamiliste topside komplekti. Ning seoses läheneva sõbrapäevaga tuli mõte teha mõned keraamilised nööbikesed ja südamekesed. Küll need aja jooksul mõne õmblustöö peal endale toreda koha leiavad.

Esimeses tunnis, st 4 tundi, voolisin valmis topsid ja jääkidest südamekesed, nööbikesed ning keraamilise ripatsi ja kõrvarõngaste komplekti. Nädal aega tööd kuivasid ning järgmised 3 tundi kulusid tööde lihvimisele ja nööpide aukude suuremaks urgitsemisele. Sest kuivamisel olid kõik eelmisel korral savi sisse torgatud augud kenasti kinni kuivanud :-)

Nüüd läksid tööd ahju.
Järgmisel nädalal glasuurime ja uuesti ahju. Ning veel nädala pärast pildikesed peale ja uuesti ahju. Mingi kolme topsi ja peotäie nööpidega nii palju jändamist. Aga jube lahe, kui lõpuks valmis saavad ja minu töötoas või õmblustöödel koha sisse võtavad.

Tervitused kõikidele keraamikutele! Teil peab ikka kannatust olema, et iga tööga nädalate kaupa ootamist välja kannatada! Kanga puhul nii palju lihtsam, et muudkui aga vurista.