Triiksärkidest lapitekid (3). Kirke tekk.

06.01.2015
Triiksärkidest lapitekid (3). Kirke tekk.
Kirke tekk tuleb kõige lihtsama, ruutudest koosneva mustriga. Materjalina kasutan selles tekis roosades ja lillades toonides päevasärke- Seal on nii triibulisi kui ruudulisi, heleroosasid, kirsipunaseid, halle roosaga koos jmt. Väga armsad värvid ja mõnusad kangad.
Kirke armastab liblikaid ning tema tekil leiavad koha ka kolm tikitud liblikat. Kirsipunase siidipluusi jätsin ruutudeks lõikamata. Sellest tulevad rosetid teki peale. Et liblikatel oleks lõbusam.
Kõik pluusidel olnud sildid ja tikitud logod leidsin samuti koha teki ruutudes.

Ning taskud :-) Nagu Karli tekk, nii saab ka Kirke tekk endale salataskud. Tüdrukutel on ikka palju pisikesi saladusi
ja veel pisemaid armsaid asjakesi, mida teiste silmade eest peita. Eriti kui Sul on 3 venda :-) Taskud on just nii pisikesed nagu ka teised ruudukesed teki mustris, miniatuurse nööbiga kinni. Mõned taskud on ka lahtise servaga, nurgake endisest särgi taskust, tikitud logoga nurga peal.

 
 
Arvudest.
Teki suurus tuleb 140 x 200 cm.
Ühe ruudu suurus on 12 x 12cm.
Õmblusvarud 1 cm, peale õmblust on plokk 10x10cm.
Ruute tuleb 14x20=280tk

Lõikamine.
Ka seekord ei lugenud ma ruutude lõikamisel, palju neid on. Pakkide järgi enam-vähem, et oleks piisavalt ja jääks ülegi. Ei pea muretsema, et mõnda värvi lõpuni ei jätku. Mõned esitükid ja paar varrukat jäid veel terveks, et ehk teha jääkidest padjapüürid või midagi muud tekkidele lisaks.
Lõikamine nagu eelmiselgi tekil - lappasin ühesugused detailid (näit varrukad) üksteise peale, 12cm ribadeks,  otsad kohakuti ja tasaseks. Edasi kõik ruutudeks. Järgi jäänud ribadest lõikasin järgmise teki jaoks detailid ära. Teised tekid on tihedama mustriga ja vajavad rohkem värve.

Mustri õmblemine.
Lappasin ruudud värvi järgi pakkidesse. Eriti tumedaid olid 3 pluusi, ülejäänud 6 olid heledad. Sel moel tean ette, kui tihedalt tumedaid paigutada. Ruudud õmblen kokku ribadena - 14 ruutu, so teki laius. Ribasid tuleb 20, so teki pikkus.
Esimese rivi õmblesin suvaliselt kokku. Edasi ladusin valmis õmmeldud ruudurivid õmbluslaua kõrvale, et järgmise rivi värvide järjekorra valimisel saaksin vaadata eelmisi - kuhu heledamad, kuhu tumedamad. Triibulistel kangastel triibud enam-vähem vaheldumisi, st kas püsti või lapiti.
 
Ruuduplokkide lõikamiseks lappan ühesugused detailid üksteise peale:
 
Ruuduplokkide lõikamiseks lappan ühesugused detailid üksteise peale.
 
Lõikan ruudu laiused ribad (12cm), servad kohakuti, tasandan:
 
 
Ruudud valmis lõigatud. Üks rivi läks vale mõõtu, neid saab teises tekis kasutada:
 
 
Servadest saab teise teki mustri jaoks ribad valmis lõigata. Paki kaupa lihtsam kui hiljem ükshaaval:
 
 
 
Ruudu Kirke teki jaoks ja ribad, ehk sobivad järgmise, Jaagupi teki mustrisse:
 
 
Selline karp ruute, muudkui järjest võtan ja õmblen kokku:
 
 
Õmblen ruudud ribadeks. Selliseid ruutudest koosnevaid ribasid tuleb 20tk:
 
 
Valmis õmmeldud ribad lappan laua kõrvale põrandale, saan vaadata, et värvide paigutus oleks tasakaalus, nii heledad/tumedad omavahel kui ka vältida sama värvi ruudu sattumist 2eelmise reaga kohakuti:
 
 
Õmblusvarud lähevad vastakuti. Rivide kaupa triigin kõik õmblusvarud vasakule, järgmisel rivil paremale jne. Seejärel õmblen rivid üksteise külge. Enne masinanõela alla jõudmist kontrollin, kas õmblusvarud on ikka vastakuti:
 
 
Seejärel triigin kogu mustri pinna. Horisontaalsed õmblused triigin kõik ühes suunas. Näiteks teki päisest jaluse suunas:
 
 
Teki mustriosa on valmis. Pealnäha nii lihtne, kuid korraliku tulemuse saavutamiseks on parasjagu peent nokitsemist selja taga.
 

Piltide värvid on kahjuks valed, vähemalt minu ekraani vahendusel. Tegelikkuses on armsad õrn-roosad ja lillakad toonid koos mõnusa kirsipunasega.