Uued kaunid tootesildid Rootsist.

01.01.2015
Uued kaunid tootesildid Rootsist.

Kui ma aasta tagasi oma ettevõtte avasin ja otsisin Eestist võimalusi oma logoga tootesiltide tellimiseks, siis jooksin lõpuks täitsa ummikusse.
Kuna õmblen pigem suuri ja eksklusiivseid tellimustöid (lapitekid, eridisainiga pillikotid ja kott-toolid jmt), siis oli minu eelistus kootud, mitte trükitud sildid. Pika googeldamise ja e-kirjade peale leidsin lõpuks ettevõtte, kes Eestis eritellimusel tootesilte koob ja trükib. Telefonis ja kirja teel ei olnud ettevõte J aga nõus tellimust vastu võtma ega üldse suhtlema vaid nõudis et ma kohale sõidaksin.

Mis mul muud üle jäi. Sõitsin siis Tallinnasse koha peale ja sain teada, et alla 500 sildi ei hakka nad oma masinat üldse käivitamagi. Mis aga trükitud siltidesse puutub, siis sain teada, et minu logo on valedes värvides, mis soovitud taustatoon ei ole neile meelepärane ja mida iganes kõik veel. Lõpuks läksin täiesti lolliks tembeldatuna sealt selg ees minema.

Püüdsin leida veel mõnda ettevõtet, kuid ei õnnestunudki. Lootusetu tundega pöördusin lõpuks ühe reklaamtoodete firma poole. Nemad leidsid nädalase otsimise ja erinevate keelduvate vastuste peale firma, kellelt tellisid minu soovitud 200 trükitud silti. Kootud siltide lootusele olin juba käega löönud. Üks silt läks maksma 0,67€.

 

Nüüd, aasta hiljem, otsustasin siiski leida võimaluse kootud siltide tellimiseks ning leidsin selle põhjanaabrite juurest.
Mis siin pikalt rääkida, vaadake ise! 

https://3exter.se/en/

Koduleht on mitmes keeles. Olemas on erinevas formaadis kootud siltide hinnapakkumised vastavalt värvide valikule (2, 3 või 4 värvi). On volditud ja peale õmmeldavad sildid.

Kogused 100, 250, 500 või 1000 tk. Tellimuse täitmise tähtaeg 20 päeva peale makse laekumist. No mida sa hing veel oskad tahta.

Saatsin kirja oma sooviga tellida nii volditud (õmbluse vahele õmblemiseks) kui ka peale õmmeldavate siltide kohta. Lisasin logo (küsiti pdf). Seejärel saadeti mulle esialgne kavand ning värvikaart, millelt valisin logole tausta tooni.

Ajaliselt läks kauem, kui lootsin. Kuid pole hullu.
Viperusena juhtus veel, et keegi nutikas oli pakendile ESTONIA asemel kirjutanud FINLAND ning sain sildid loodetud detsembri alguse asemel alles peale jõule kätte. Kuid töö on korralik ja olen väga rahul.
Kui trükitud siltide eest maksin tookord 0,67€/tk siis seekord kootud siltide eest vaid 0,24€/tk.
Olen väga rahul ja tänulik ning soovitan soojalt teilegi. Mina ise sain infot 3Exter kohta teistelt eesti käsitöölistelt, kes olid samuti pakutud teenusega väga rahul.