Lapitajate grupiga Vastseliinas külas.

21.10.2014
Lapitajate grupiga Vastseliinas külas.

Seekord külastas meie lapihullude seltskond Vastseliina käsitöötuba.
Vihjeks, et eelmisel korral käisime Saaremaal, Leisi Lapikojas vaatamas, katsumas ja katsetamas sealset teppimisraami. Seekord tutvusime teise samalaadsega, Husqvarna tootega, Vastseliinas. Meid võttis vastu ja korraldas toreda äraolemise ühingu eestvedaja, Ilme Aim (fotol).
Pilte ma seekord eriti ei teinud, olin kuulamise ja vaatamisega nii ametis, et lihtsalt unustasin pildistada.
Kadri lubas lahkelt mul siin tema tehtud toredaid pilte kasutada.

Mulle meeldis seal kõik - kõik - kõik.
Hubane käsitöötuba oli rajatud kunagisse talu lauta. Ruumi kaunistasid ja tegid mõnusalt hubaseks uhke lapitööde väljapanek, rohked klaasvitraažid, lahedalt kaunistatud aegu näinud mööbel, hulk kõikvõimalikku põnevat käsitööd, kirev valik diplomeid ja tänukirju ning nagu kirss tordil, rahvusliku ornamentikaga laetalad.

Erinevatest programmidest ja vallalt saadud toetustega on täna kohalikul käsitööühingul kasutada nii kadestamist väärt valik õmblusmasinaid kui ka teppimisraam, mida meiegi uudistama ja proovima tulime.

Kõige saavutatud eesotsas ongi olnud Ilme. Tänagi korraldas ta meile meeldejääva päeva, rääkides meile sealse ühingu tegemistest, tutvustas masinaid, näitas töid ja õpetas uusi nippe lapitöös ning loomulikult saime kõik ka teppimisraamil käe valgeks. Mis mind selle tubli kuldses eas naisterahva juures kõige enam imestama pani - ta selgitas mängleva kergusega meile oma masinatega seotud arvutiprogrammidest, nende seadistamistest, kasutamisest ja probleemidest. Mina, kes ma ennast arvutis üsnagi kindlalt tunnen, kardan, et nii vilunud ma ei saa küll kunagi olema.
 

Kõrvu jäi ka jutt, kuidas vald sealselt käsitööühingult iga vallas sündiva beebi jaoks lapiteki tellib/ostab. Loomulikult ei saa Vastseliina valla beebide hulka võrrelda Tallinna või Harku valla laste arvuga, kuid paarkümmend tekki aastas on siiski päris kena arv ning lapsevanematele kena kingitus.

Saime sellest külastusest kõik rohkelt mõtteid ja inspiratsiooni, et proovida taaskord midagi uut ja teistmoodi. Minu eesmärk on õmmelda esimesel võimalusel üks suur tihetepinguga valge tekk, lisaks veidike kreemikat tooni ja kindlasti ka teatud hulk roosilist kangast.